Letní dětský tábor Orlíci

Zprávy z tábora 2024

Letní dětský tábor Orlíci 2024 nebyl zahájen.

Zprávy z tábora budou zveřejňovány po zahájení samotného ročníku tábora.

Zprávy z tábora 2023

1. den / Sobota 12.8.2023

Dopoledne jsme úspěšně dorazili do tábora. Po seznámení vedoucímu jsme se ubytovali, prošli zdravotním filtrem a zahráli si pár seznamovacích her. K večeři jsme měli milánské špagety a po ní jsme měli první táborový nástup. Na něm se zjevili piráti a předali dětem dopis s informacemi o ostrově pokladů. Poté jsme si užili první diskotéku. Zítra nás čeká zahájení etapové hry. Zdravíme rodiče do Prahy!

2. den / Neděle 13.8.2023

Dopoledne jsme úspěšně zahájili etapovou hru - děti se setkaly s piráty, kteří jim řekli o ostrově pokladů. Děti si najali jako posádky na své lodě. Při setkání s pirátským šéfem se z kouzelné mušle dozvěděly, ke které posádce patří. Následně si zvolily jméno posádky, vytvořily si vlajku a postavily si maketu lodi. Také jsme se vyfotili v táborových trička, dokud je máme čisté :-). Následoval oběd, pečené kuře s bramborem. Odpoledním program byla 2.etapa, během které se děti snažily opravit své lodě, aby mohly vyrazit na moře. K večeři na nás čekala čína s rýží. Večer děti trávily oddílovým programem. Po setmění kapitáni svých posádek vyrazily k pirátské lodi na slavnostní přísahu. Počasí nám přeje, i když je trochu tepleji, ale jsme rádi, že neprší a my si můžeme užívat náš plánovaný program.

3. den / Pondělí 14.8.2023

Dnešní dopolední program se nesl v duchu oddílového programu. Kromě her a soutěží v lese a okolí jsme vyrazili i k nedalekému rybníku. K obědu byly čufty s rajskou omáčkou a těstovinami a pak se pro děti poprvé otevřel i krámek, ve kterém si děti mohly nakoupit odměny za táborovou měnu, kterou získávají v etapové hře. Odpoledne nás čekala další etapa a děti musely pomoci pirátům sehnat veškeré vybavení na lodi, abychom vyplout na další cestu na Ostrov pokladů. K večeři bylo rizoto a po něm jsme večer strávili s oddíly a jejich programem. Dnes, v úterý, nás čeká celodenní výlet.

4. den / Úterý 15.8.2023

V úterý nás čekal celodenní výlet. Starší oddíly vyrazily na vyhlídku do kopců, mladší pak do města Hajnice a okolí. Po návratu z výletu jsme čas trávili v táboře a u rybníka. Po večeři, ke které byl guláš s knedlíkem, se mohli zájemci koukat na plátně na zápas fotbalové Sparty, zbytek tábor hrál hry v táboře.

5. den / Středa 16.8.2023

Ve středu jsme po dvou náročných dnech měli dopoledne odpočinkový program. Před obědem nás ale počasí stejně vyhnalo k vodě. K obědu jsme pak měl buchtičky se šodo. Odpoledne se děti znovu setkaly s piráty, jejichž člen onemocněl záhodnou nemocí. Bohužel léku bylo málo, děti se tak musely vydat do lesa získat recept na jeho uvaření a následně ho v kotlících na ohni připravili. Večer nás čekala k večeři kuřecí roláda s kaší a pak diskotéka s karnevalem.

Všichni jsme v pořádku, včerejší bouřky se nám vyhnuly, jen trochu zapršelo, ale to byla po dnech horka vítaná změna. Zdravíme všechny domů!

6. den / Čtvrtek 17.8.2023

Ve čtvrtek nás čekal dopoledne každoroční fotbalový turnaj SMRK Cup. K obědu byl ptáček s rýží. Odpoledne jsme měli v plánu přípravu táboráku a koupání. Bohužel nás zastihl v lese silný déšť, tudíž jsme museli vrátit rychle do tábora. Naštěstí se nám podařilo všechny věci i ohniště vysušit, k večeři tak mohly být buřty a po nich jsme večer strávili zpíváním u ohně.

7. den / Pátek 18.8.2023

V pátek nás opět navštívili piráti s tím, že potřebují získat informace o Ostrově pokladů, výměnou za to, že zahrají staré pirátce divadlo. Týmy dostaly každý jeden pohádkový příběh a až do odpolední svačiny tvořily kulisy, masky a secvičovaly svá vystoupení. K obědu bylo kuře na paprice. Odpoledne bylo volnější, uklidili jsme též i celý tábor. Po večeři, krupicové kaši, jsme se pustili do předvádění nacvičených vystoupení, která se velmi povedla. Od staré pirátky jsme dostali, co jsme potřebovali. Nejstarší oddíly pak večer čekala ještě bojovka – výprava na ostrov lidožroutů.

8. den / Sobota 19.8.2023

V sobotu jsme dopoledne trávili hrami v okolí tábora, po obědě, plněných knedlících uzeným masem, jsme vyrazili na další etapu naší hry, kdy jsme odkrývali tajemství mrtvé pirátky a snažili se vyluštit její hádanku s ozubenými koly a získat mapu vedoucí na Ostrov pokladů. K večeři byl pro děti připraven hamburger s hranolkami a některé oddíly vyrazily přespat mimo tábor, což se dětem velmi líbilo.

9. den / Neděle 20.8.2023

V neděli dopoledne nás čekal poslední oddílový program, včetně koupání. K obědu jsme měli řízky s bramborem, poté jsme se vydali na poslední část etapy a hledali jsme Ostrov pokladů, ze kterého jsme si donesli nalezený poklad. Po večeři, milánských špagetách, došlo k vyhodnocení celé táborové hry a večer jsme si užili na závěrečné diskotéce. V pondělí nás pak čekalo jen balení a odjezd domů.

Zprávy z minulých táborů