Letní dětský tábor Orlíci


Letní tábor 2024

Na tábor je možné přihlásit děti, kterým bude k začátku letních prázdnin, tedy ke dni 1.7.2024, min. 6 let a max. 14 let. Novou podmínkou účasti dítěte na táboře je od letošního roku úspěšné absolvování 1. třídy základní školy (neplatí pro děti, které se tábora zúčastnily v roce  2023).

VOLNÁ MÍSTA: přihlašování na tábor zahájeno

ETAPOVÁ HRA: Divoký západ

TERMÍN: sobota 10.srpna 2024 - pondělí 19.srpna 2024 

CENA: 5.300,-Kč /osoba

POPIS TÁBORA: Táborová základna se nachází na okraji obce Ferdinandov u Hejnic v Jizerských horách. Děti jsou ubytovány v dřevěných dvoulůžkových chatkách. V táboře se též nachází zděná budova, ve které se nachází kuchyň, ošetřovna, marodka, toalety a sprchy, a též velká klubovna, která slouží pro stravování i pro program během špatného počasí. V areálu je dispozici volejbalové hřiště, ohniště, nedaleko se nachází rybník, který se dá využít během teplého počasí. V okolí tábora jsou nám k dispozici louky a lesy, které budeme využívat během našeho programu.

STRAVOVÁNÍ: Strava je zajištěna 5x denně (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře), po celou dobu tábora je zajištěn pitný režim. Stravování zajišťují naši zkušení kuchaři. Každé dítě si musí přivést vlastní ešus a plechový hrníček. Příbory budou k dispozici v táboře, ty si děti vozit nemusí.

DOPRAVA: Doprava je zajištěna pro všechny účastníky autobusem, a to z Cholupic, konkrétně z místa před bývalým kulturním domem, u zastávky MHD Cholupické náměstí. Je možné také využít vlastní dopravu.

Podrobné informace o táboře najdete v dokumentu "Smluvní podmínky Letního dětského tábora Orlíci 2024", který bude zveřejněn při zahájení přihlašování. Prosíme, abyste si tyto smluvní podmínky řádně pročetly. V případě dotazů se na nás obraťte, např. na e-mailu svach.tabor@gmail.com.

Více informací o našem táboře, i o týmu lidí, kteří ho připravují, si můžete přečíst na následujících odkazech.

Níže též najdete nečastější otázky a odpovědi týkající se našeho tábora.Otázky a odpovědi

Základní informace

Kde najdu informace o táboře?

Veškeré informace o našem táboře, které byste před přihlášením dítěte měli vědět, najdete v dokumentu "Smluvní podmínky LDT Orlíci", který je ke stažení zde. Pokud byste zde nějakou informaci nenašli, kontaktujte nás na emailu svach.tabor@gmail.com.

Jaké je věkové omezení tábora?

Přihlásit je možné děti, kterým bude k začátku letních prázdnin, tedy ke dni 1.července 2023, min. 6 let a max. 14 let. Podmínkou účasti dítěte na táboře je úspěšné absolvování 1. třídy základní školy (neplatí pro děti, které se tábora zúčastnily v roce 2023).

Kdo tábor pořádá?

Tábor pořádá Spolek volnočasových aktivit Cholupice, více informací o spolku naleznete v záložce "Spolek".

Kdo se o děti bude na táboře starat?

Tábor vedou dva zkušení vedoucí - Andrea Duchoňová a Jan Trachta. Oba jezdí na tábory společně již přes 18 let, kde vedli děti nejrůznějších kategorií. Andrea Duchoňová prošla také zdravotnickým kurzem a na táboře se stará i o zdraví dětí. Jan Trachta působí několik let jako trenér mládeže u dobrovolných hasičů, na táborech si vyzkoušel i roli zástupce hlavního vedoucího, převážně měl na starost program etapové hry. Oba dva úspěšně absolvovali kurz hlavního vedoucí u DDM.

O děti se starají vedoucí a praktikanti, kteří jsou z velké části odchovanci uběhlých ročníků či minulých táborů, s prací u mládeže mají zkušenosti, někteří z nich také působí u hasičské mládeže a mají s prací s dětmi široké zkušenosti.  

Kde tábor probíhá?

Táborová základna se nachází na okraji obce Ferdinandov u Hejnic v Jizerských horách. Děti jsou ubytovány v dřevěných dvoulůžkových chatkách. V táboře se též nachází zděná budova, ve které se nachází kuchyň, ošetřovna, marodka, toalety a sprchy, a též velká klubovna, která slouží pro stravování i pro program během špatného počasí. V areálu je dispozici volejbalové hřiště, ohniště, nedaleko se nachází rybník, který se dá využít během teplého počasí. V okolí tábora jsou nám k dispozici louky a lesy, které budeme využívat během našeho programu.

Jak je zajištěna strava na táboře?

Strava je zajištěna 5x denně (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře), po celou dobu tábora je zajištěn pitný režim. Stravování zajišťují naši zkušení kuchaři. Každé dítě si musí přivést vlastní ešus a plechový hrníček. Příbory budou k dispozici v táboře, ty si děti vozit nemusí.

Přihlašování a platba

Jak je možné přihlásit dítě na tábor?

Pro přihlášení dítěte  je vyplnit a odeslat online přihlášku přihlášku a uhradit první část platby. Bližší informace najdete v dokumentu "Smluvní podmínky LDT Orlíci", který je ke stažení zde.

Jak zjistím, zda máte volné místo?

Základní informaci o tom, zda bylo spuštěno přihlašování a zda máme volné místo, se dozvíte na našich webových stránkách, v záložce "Letní tábor". Pro aktuální informace je možná nás kontaktovat na emailu svach.tabor@gmail.com.

Kde najdu přihlášku na tábor?

Přihlášku najdete v záložce "Přihlášení a odhlášení".

Kdy a jak máme tábor uhradit?

Veškeré informace o platbě najdete v dokumentu  "Smluvní podmínky LDT Orlíci", který je ke stažení zde.

Jak se dozvím, zda dorazila platba?

Informace o tom, že byla převzata přihláška či že dorazila platba, zasíláme e-mailem. Prosíme však o trpělivost, neboť pořádání táborů není výdělečnou činností a naším zaměstnáváním, tudíž může dojít ke zpoždění s odesláním těchto informace. V případě, že byste měli k tomuto dotazy, kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme.

Je možné nechat si vystavit fakturu?

Ano, lze vystavit fakturu na platbu obou částí platby tábora, např. pro zaměstnavatele, pokud Vám na tábor přispívá. Stačí nás kontaktovat na e-mailu svach.tabor@gmail.com a vše vyřešíme.

Přispívá někdo na dětské tábory?

Někteří zaměstnavatelé a zdravotní pojišťovny přispívají na dětskou rekreaci, mnohdy i ve 100% výši. Doporučujeme se tak informovat u svého zaměstnavatele či kontaktovat svou zdravotní pojišťovnu, zda takové bonusy poskytují.

Odjezd na tábor

Kdy se dozvíme informace o odjezdu?

Základní informace najdete v dokumentu "Smluvní podmínky LDT Orlíci", který je ke stažení zde. Bližší informace o odjezdu zasíláme na e-mailové adresy uvedené v přihlášce cca 1 měsíc před odjezdem na tábor.

Je možná vlastní doprava na tábor?

Na tábor máme zajištěnou dopravu autobusem z Prahy - Cholupic. V případě, že byste potřebovali řešit dopravu samostatně (např. kvůli jinému času příjezdu/ odjezdu nebo z důvodu vzdáleného bydliště), kontaktujte nás, pokusíme se najít řešení.

Jaké dokumenty jsou třeba k odjezdu?

Veškeré informace najdete v dokumentu "Smluvní podmínky LDT Orlíci", který je ke stažení zde. Je nutné odevzdat vyplněný a lékařem potvrzený formulář "1. Lékařský posudek", vyplněný a zákonným zástupcem podepsaný formulář "2. Prohlášení zákonného zástupce", kopii kartičky zdravotní pojišťovny a léky, které dítě pravidelně užívá.

Můžu využít lékařský posudek z jiné akce?

Ano, originál lékařského posudku má platnost 2 roky od potvrzení, můžete ho využít na další akce (např. ŠVP, tábory apod.), stejně tak, pokud máte lékařský posudek z jiné předchozí akce, který není starší 2 let, můžete ho využít na náš tábor - postačí kopie tohoto potvrzení.

Co mají mít děti s sebou na tábor?

Podrobný seznam věcí, které doporučujeme, aby si děti na tábor vzaly, najdete v dokumentu "Smluvní podmínky LDT Orlíci". Doporučujeme počítat dopředu s jakýmkoliv počasím.

Na táboře

Mohu dětem zaslat pohled?

Dopisy a pohledy můžete zasílat na adresu tábora, kterou najdete v záložce "Kontakty". Budeme rádi, pokud dítěti zašlete alespoň jeden pohled. Většina dětí pohledy dostává, tudíž některé děti může mrzet, že žádný nedostaly. Je možné se domluvit, zejména u menších dětí, že nám pohledy předáte při odjezdu a my je budeme dětem během tábora předávat, jakoby přišly poštou.

Mohu děti mít na táboře mobil?

Mobilní telefony, tablety a jiné elektronické přístroje jsou na našem táboře zakázány. Může u nich dojít ke ztrátě a poškození. Zvlášť u menších dětí též hrozí, že po večerech budou volat či psát SMS zprávy, že se jim stýská a chtějí domů. Často ale do telefonu situace zkreslují, aby si pro ně rodiče přijeli. Stesk po rodičích a domově je u dětí normální, některé děti odloučení snáší hůře, jiní lépe. V drtivé většině se dětem začne stýskat večer před spaním, když už nemají jiný program. Ráno se však probouzí s dobrou náladou a během programu na stesk zapomínají. Proto bychom takovým situacím rádi předešli. Pokud by se jednalo o vážnější situaci, budeme Vás kontaktovat sami, abychom se domluvili na dalším postupu, zatím to ale nikdy nebylo potřeba.

Jak se dozvím, co se na táboře děje?

Informace o průběhu tábora se pokoušíme dávat každý den na webové a facebookové stránky. Vzhledem k situaci s internetovým signálem a naší zaneprázdněností se však může stát, že se nám to nepodaří, prosíme tedy o pochopení. Pokud by došlo ke zranění, nemoci, dítě by závažně porušilo táborový řád nebo by došlo k jiné závažné situaci, o které by rodiče měli vědět, kontaktovali bychom Vás sami.

Kde najdu fotografie z tábora?

Po zkušenostech z loňských let nebudeme v průběhu tábora zveřejňovat žádné fotografie. O fotografie z tábora ale určitě nepřijdete, po návratu z tábora fotky zveřejňujeme na našem profilu na Rajčeti.

Pokud budete mít jakékoliv další otázky, můžete nás kontaktovat prostřednictvím následujícího formuláře:

Spolek volnočasových aktivit Cholupice
2015 - 2023 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!